9.10.12

TECHNICZNIE CZ.VII, CZYLI GADŻET LINKWITHIN

Myślę, że dzisiejsza notka przyda się przede wszystkim osobom zaczynającym przygodę z blogiem, ponieważ stare wyjadaczki raczej z tym gadżetem są już za pan brat. Mowa o LinkWithin, czyli gadżecie wyświetlającym podobne notki pod naszymi postami.
Sama instalacja gadżetu jest banalnie prosta, za to więcej trudności sprawie spolszczenie go. Zatem do dzieła.

Wchodzimy na stronę linkwithin.com. Po prawej stronie pokazuje się nam takie okno:

Kolejno wpisujemy w pola: nasz adres mailowy (1) i link do naszego bloga (2). Następnie z listy wybieramy platformę na jakiej stoi nasz blog (3) - zapewne będzie to blogger - oraz szerokość naszego gadżetu (4) - 3, 4 lub 5 postów. Jeżeli nasz blog ma jasną czcionkę na ciemnym tle zaznaczamy to sobie w opcji (5). Na koniec klikamy Get Widget!

Zostajemy przeniesieni na stronę z instrukcją instalacji gadżetu. Klikamy Install Widget i zostajemy przekierowani na naszą platformę, a konkretnie na opcję Dodaj element strony. Nie ma potrzeby wprowadzania tu jakichkolwiek zmian, więc klikamy od razu Dodaj widżet. Po automatycznym przeniesieniu się w zakładkę Układ na naszym blogerze, musimy jeszcze tylko przeciągnąć gadżet na swoje miejsce ( pod Posty w blogu). Klikamy Zapisz rozmieszczenie i gotowe.

Gadżet z założenia jest w języku angielskim, więc tak też się będzie wyświetlać. Jeśli chcecie zamienić wyrażenie "You might also like" na "Zobacz także" wystarczy dołożyć jedną linijkę kodu.
W tym celu wchodzimy w Układ i klikamy Edytuj przy zainstalowanym gadżecie. Następnie na końcu kodu dopisujemy jedną linijkę:

<script>linkwithin_text='Zobacz także:'</script>

Klikamy Zapisz -> Zapisz rozmieszczenie i gadżet w języku polskim zainstalowany. Prawda, że łatwe? Oczywiście gdybyście miały jakieś problemy - piszcie śmiało!
Copyright © vexgirl